DIVOKÝ MADAGASKAR

Geograficko-cestovatelské promítání Kateřiny a Miloše Motani, 120‘ + beseda, soutěž o ceny

Předprodej v pokladně kina (pouze v hotovosti)

Tentokrát vás Kateřina a Miloš MOTANI zavedou na fascinující tajuplný ostrov. Červený Madagaskar prozkoumají od východu na západ a od severu na jih. Obklopí je PODIVNÝ ZVÍŘECÍ a rostlinný svět, který nikde jinde nenajdete.

Vysoko ve větvích mají své rejdiště legrační LEMUŘI - indri, vari, lemuři hnědí, tančící sifaky, lemuři bambusoví, lemuři kata. V noci vylézají noční lemuři maki i "ošklivý" AYE-AYE. V husté vegetaci se skrývají CHAMELEÓNI všech velikostí, gekoni, hroznýši a pestrobarevné žáby. V zátoce se zdržují velryby. V rezervaci Kirindy žije velmi vzácný druh potkana. Ovšem pozor, hustým lesem slídí i podivná PSOKOČKA FOSA!

Na cestě spatříte deštný prales, mangrovy, kokosové palmy, banánové plantáže, rýžová pole, mohutné BAOBABY, suchý opadavý les, zvláštní skalní labyrint TSINGY i zvláštní trnitá buš.

A mezi touto vší přírodní krásou žijí ÚŽASNÍ MALGAŠI. Na ulici se prodává všechno, co se urodí nebo uloví. V Brikasville se právě sváží z plantáží tuny banánů. Ocitnete se mezi pravými ZLATOKOPY. Ocitneme se také mezi hledači barevných SAFÍRŮ. Lidé na Madagaskaru jsou velmi chudí. Jsou však šťastní, veselí a se SRDCEM NA DLANI.